Najčastejšie kladené otázky:

Pre podrobnejšie informácie a personalizovaný plán ošetrenia Ultherapy® kontaktujte lekára poskytujúceho toto ošetrenie vo vašom okolí a naplánujte si konzultáciu.

Čo je Ultherapia?

Ultherapia je bezpečné ultrazvukové ošetrenie bez chirurgického zákroku, ktoré jemne a postupne využíva regeneračnú odozvu tela a postupne spevňuje kožu spodnej časti tváre, obočia, pod bradou a na krku a zjemňuje  jemné vrásky na dekolte.

Je Ultherapia bezpečná?

Ošetrenie Ultherapy je schválené FDA. Doposiaľ bolo vykonaných viac ako 1 milión ošetrení po celom svete. Ultrazvuková energia je testovaná časom a bezpečne sa používa už viac ako 50 rokov. Okrem toho každý lekár, ktorý vykonáva toto ošetrenie absolvuje rozsiahly procesný tréning.

 

Ako dlho trvá ošetrenie Ultherapy?

Dĺžka ošetrenia závisí od ošetrovanej oblasti a individuálneho plánu ošetrenia. Ošetrenie tváre a krku zvyčajne trvá 60-90 minút, zatiaľ čo ošetrenie hrudníka trvá približne 30 minút.

Musím si vziať po ošetrení voľno?

Pri Ultherapii nie je potrebná doba na zotavenie. Po ukončení ošetrenia môžete okamžite obnoviť bežné činnosti bez toho, aby ste museli dodržiavať akékoľvek osobitné opatrenia.

Existujú nejaké opatrenia, ktoré by som mal/a prijať na prípravu pokožky pred ošetrením?

Pred ošetrením sa nevyžaduje žiadna špeciálna príprava. Niektoré lieky môžu spôsobiť väčšiu pravdepodobnosť vzniku modrín. Počas konzultácií sa porozprávajte so svojím lekárom o vašich súčasných liekoch a doplnkoch, ktoré užívate. Váš lekár môže odporučiť, aby ste pred ošetrením dočasne prerušili užívanie niektorých liekov alebo výživových doplnkov.

Čo cítim pri ošetrení Ultherapy?

Keď sa dodáva energia ultrazvukom, pocítite, ako sa malé množstvo energie ukladá do presných hĺbok, čo naznačuje, že bol zahájený proces budovania kolagénu. Úroveň komfortu pri ošetrení sa líši od človeka k človeku, ale pocit tepla trvá len pri dodávaní ultrazvukovej energie a naznačuje, že postup funguje.

Kedy uvidím výsledky?

Ako dlho vydržia? Proces neokolagenézy sa odohráva v priebehu 2-3 mesiacov, takže sa vaše výsledky budú vyvíjať v priebehu tohto obdobia. Ošetrenie vytvára zvnútra nový kolagén, ale váš proces prirodzeného starnutia bude určovať, ako dlho sa to prejaví na viditeľných výsledkoch.

Koľko ošetrení ultherapie budem potrebovať?

Väčšina pacientov potrebuje jediné ošetrenie. Avšak na základe stupňa ochabnutia kože, biologickej odozvy na ultrazvukovú energiu a procesu tvorby kolagénu môžu niektorí pacienti potrebovať dodatočné ošetrenie. Vzhľadom na to, že pokožka naďalej starne, budúce ošetrenia môžu pomôcť pacientom držať krok s procesom prirodzeného starnutia tela.

Existujú nejaké vedľajšie účinky?

Pokožka môže jemne začervenať, ale začervenanie by malo zmiznúť v priebehu niekoľkých hodín. Niektorí pacienti majú ľahký opuch, mravčenie alebo citlivosť na dotyk, ale  tieto majú dočasný charakter. Ďalšie, menej bežné postprocedurálne účinky môžu zahŕňať dočasné modriny alebo necitlivosť na malých miestach kože. Tak, ako pri každom lekárskom zákroku, existuje možnosť ďalších vedľajších účinkov, ktoré Váš lekár s vami prekonzultuje.

Koľko stojí Ultherapy ošetrenie?

Keďže ošetrenie je prispôsobené vašej anatómii, náklady na ošetrenie ultrazvukom sa líšia v závislosti od ošetrovanej oblasti a iných faktorov, ako je napríklad geografická poloha a jednotlivé lekárske postupy. Naplánujte si konzultáciu s Vašim lekárom, aby ste dostali presné informácie o cenách.

Môže Ultherapia nahradiť facelift?

Ultherapia ošetruje hlbokú základnú vrstvu kože - SMAS - ktorú ošetruje aj estetická chirurgia. Avšak ošetrenie nebude mať také drastické výsledky ako chirurgický facelift. Ultherapia je skvelou alternatívou k chirurgii, najmä pre tých, ktorí nie sú pripravení na operáciu alebo pre pacientov, ktorí chcú zlepšenie al.zdôraznenie výsledkov po zákroku estetickej chirurgie.

Ako sa Ultherapia líši od ošetrenia laserom?

Ultherapia využíva ultrazvukovú energiu na stimuláciu tvorby kolagénu v základných vrstvách kože, čo má za následok klinicky významný vzostup tkaniva v priebehu 2-3 mesiacov. Lasery sa spoliehajú na svetelnú energiu, ktorá zvyčajne spracováva len povrchovú pokožku a nie je schválená FDA na lifting kože. Lasery tiež pracujú cez povrch pokožky, čo často vedie k nežiadúcim účinkom po ošetrení. Ultrazvuková energia nenarúša povrch kože, čo znamená, že po ošetrení nie je potrebná doba na zotavenie. Vzhľadom k tomu, že obe technológie sa často zaoberajú rôznymi druhmi problémov s kožou, môžu byť kompatibilné.

Môžem byť ošetrený/á Ultherapiou, ak mám aplikovaný toxín alebo dermálne výplne?

Účinky ultrazvukového ošetrenia následne po aplikácii výplní alebo toxínov neboli podrobne skúmané. Ultherapia môže byť doplnkom iných estetických postupov v závislosti od výsledkov, ktoré sa snažíte dosiahnuť. Konzultujte s odborníkom, aby ste sa rozhodli, či je Ultherapia pre vás to správne ošetrenie.

Kde môžem byť ošetrený/á Ultherapiou?

Ošetrenie Ultherapy ponúka tisíce estetických lekárov po celom svete.

Ako zistím, či môj lekár používa autentický systém Ulthera na ošetrenie Ultherapy?

Bohužiaľ, existujú praktici, ktorí tvrdia, že Vás ošetrujú Ultherapiou, ale v skutočnosti používajú falšované zariadenie. Tieto falšované zariadenia neboli podrobené prísnym testom a normám systému Ulthera a môžu mať za následok menej účinné alebo dokonca nebezpečné výsledky. Ak chcete zabezpečiť, aby ste boli ošetrení pravou Ultherapiou, požiadajte o zobrazenie certifikátu pravosti lekára alebo použite vyhľadávač lekára na vyhľadanie certifikovaného odborníka na Ultherapiu..

Nájdite lekára

Nájdi lekára v tvojom okolí

Nájdi lekára, ktorý pracuje s pravou Ultherapy® za pomoci vyhľadávača lekára.